Jdi na obsah Jdi na menu
 


SW Republic Commando

6. 12. 2008
Star Wars: Republic Commando

+ Akční hra ve které se nedá jen jít a střílet. Taktika zde hraje svou roli.
+ Okamžitá kontrola vašeho týmu pomocí pouhých čtyř kláves.
+ Naprosto odlišné charaktery vašeho týmu.
+ Perfektní hlášky. Ať už ty sarkastické směrované od Sedmy, či Scorchovi, který hru provází svými vtipnými poznatky.
+ Úžasná herní atmosféra.
+ Nepřekonatelný soundtrack.
+ Excelentní grafika, vše vidíte skrz helmu klonového vojáka, reagující na páru, krev a jiné svinstvo. Navíc možnost přepínat mezi denním a nočním viděním.
+ Skvělý dabing, Delta 38 dokonce dabován Temuera Morrisonem, hercem hrající slavného nájemného lovce Jango Fetta.
+ Umělá inteligence. Nepřátelé reagují na to co vidí, či slyší, nikdy nejsou připraveni dopředu, pokud nemají důvod. Váš tým se strategicky rozmístí za překážky, odkud mají dobrý výhled a nejsou takřka k zasažení, navíc se navzájem kryjí střelbou při nabíjení svého druha.
+ Logické zpracování zbraní, kdy u sebe nemáte celý arsenál, ale pouze jednu, na kterou je možno přidávat nejrůznější nástavce. Poté jste vybaveni ještě základní pistolí a jednou zbraní, kterou ukořistíte u nepřátel.
+ Multiplayer podporující základní herní možnosti, mapy se výborně hodí ke spolupráci e zbytkem týmu a navíc nejsou ani nijak náročné na výkon vaše počítače, či snad rychlost připojení.

- Hra není nikterak dlouhá, avšak závěr se zdá být otevřený, proto je možno čekat pokračování této hry.
- Takřka bez příběhu. Hra je rozdělena na několik kampaní, které spolu mají společnou pouze hlavní herní myšlenku.

Popis:
Separatistické síly se roztahují po celé galaxii a přichází čas nasadit ty nejlepší mezi klonovými válečníky –elitní tým Delta. Je vám předurčeno velet právě těm unikátním, to je vaše budoucnost –budoucnost klona číslo 1138, přezdívaného „Šéf“. Náplní vašich misí je infiltrace a úplná eliminace nepřítele a to vše, za podmínek smrtelníkovi nemožných. Váš tým pracuje instinktivně, inteligentně a tiše. Delta 1140, zvaný „Fixer“ a jeho umění nabourat se do čehokoliv, co má alespoň jeden drát. Oddaný a předpisový voják. Delta 1207, známý pod přezdívkou „Sedma“. Tento válečník je proslavený hlavně svou chladnokrevností vůči nepřátelům a uměním sestřelit na libovolnou vzdálenost. Delta 1262, přezdívaný „Scorch“. Pokud někdo ví, který drát spojit s jiným drátem, tak aby byl objekt vyhozen do vzduchu, právě Scorch je toho mistrem. Své ohnivé kousky navíc provází svým smyslem pro humor. To oni jsou vaše nejmocnější zbraň.

Moje hodnocení:
Vzhledem k mé nepřílišné oblibě stříleček musím říct, že Republic Commando patří mezi mé nejsilnější herní zážitky, kde máte možnost si oblíbit své týmové kolegy, což je nevýhodou závěru hry… Ale již záleží na každém hráči, jak daleko se ve svém putování dostane. Komu snad nevadí nepřílišná délka hry a hledá pravý herní požitek, Republic Commando je pro něj tou správnou volbou.

HW nároky:

Minimální konfigurace:
Windows 98, ME, 2000, XP
Procesor 1.0 GHz
Paměť 256 MB RAM
Grafická karta 64 MB 3D grafická karta s Vertex Shader a Pixel Shader (VS/PS)
CD-ROM 8x nebo DVD-ROM
2.0 GB volného místa na disku

Doporučená konfigurace
Procesor 2.0 GHz
Paměť 512 MB RAM
Grafická karta NVIDIA GeForceFX 5700 nebo vyšší